DUBLINIEŠI MIERA IELĀ

Sezonu noslēgsim ar režisora Pētera Krilova izrādi pēc īru rakstnieka Džeimsa Džoisa stāstu krājuma “Dublinieši”. Scenārija autori Matīss Gricmanis un Pēteris Krilovs par izrādes ieceri saka: “Īpatnu un neatkārtojamo simbolu meklēšana ir gan Latvijas, gan Īrijas vēstures mērķis. Reti Latvijā tiek vilktas paralēles ar Īriju, bet abas nācijas ir mēģinājušas apliecināties pasaulei un vienlaikus glabāt savu neatkārtojamo mentalitāti. Tās ir iekļāvušās Eiropas kopējā kultūrā, bet tai pat laikā pārspīlēti atrādījušas un lielījušās ar saviem simboliem, kas nošķir tās no citām nācijām.
Stefans Dedals ir tēls, kurš vijas cauri vairākiem īru rakstnieka Džeimsa Džoisa darbiem. Viņš ir mākslinieks, kurš cerējis kādreiz stāvēt pāri etniskajiem, politiskajiem un reliģiskajiem sprostiem, kuri cilvēku kopienu skalda. “Mākslinieka portreta jaunībā” finālā Stefans saka koledžas biedram: “Es nekalpošu tam, kam vairs neticu, lai vai tās būtu manas mājas, dzimtene vai baznīca, un es centīšos izpausties kādā dzīves vai mākslas veidā, cik vien brīvi un pilnīgi spēšu....” Latvijas literatūra vēl nav piedzīvojusi tādu rakstnieku, kādu Dievs dāvinājis Īrijai. Džoiss ir kā milzu klints pasaules literatūras ainavā. Mēs mūsdienu Latvijas teātrim vēlamies atklāt kā Džoiss būvē prozas raksturus - pretrunīgus, bez patosa un meliem – un izmantot to teātrī un dramaturģijā.”

Režisors: Pēteris Krilovs
Scenārija autors: Matīss Gricmanis
Scenogrāfs: Gints Sippo
Kostīmu māksliniece: Kristīne Abika
Lomās: Guna Zariņa, Andris Keišs, Kaspars Znotiņš, Vilis Daudziņš, Baiba Broka, Ģirts Krūmiņš, Ivars Krasts, Regīna Razuma, JRT kursa studenti, Latvijas Kultūras akadēmjas JRT studijas 2. kursa studenti

Izrāde notiek: Miera ielā 58a, Lielajā zālē.
Biļešu cenas: 10,00; 15,00; 22,00; 25,00 EUR.

Pirmizrāde paredzēta 2020. gada 4. jūnijā

Tuvākās izrādes
Tuvākajā laikā šī izrāde nav paredzēta.