27.08.2019.
Pirmais jauniestudējums jaunajā teātra sezonā – Alvja Hermaņa izrāde "Vēlā mīla”

12. septembrī Jaunajā Rīgas teātrī (JRT) pirmizrāde pirmajam jauniestudējumam 2019./2020. gada teātra sezonā. Īzaka Baševisa Zingera stāstus iestudē Alvis Hermanis izrādē “Vēlā mīla” ar Gundaru Āboliņu un Regīnu Razumu galvenajās lomās.
Izrāde “Vēlā mīla” balstīta uz Nobela prēmijas laureāta Īzaka Baševisa Zingera diviem stāstiem – “Vēlā mīla” un “Seanss”. Zingers tiek dēvēts par ebreju Šeherezādi. Viņš ir rakstnieks, kurš palīdz cilvēkiem dzīvot. Viņa tēvs bija rabīns, pie kura cilvēki nāca pēc padoma grūtos brīžos. Pats viņš kļuva par literātu un ar saviem prozas darbiem turpināja darīt to pašu, ko viņa tēvs. Dziedēt cilvēku dvēseles rētas.
Īzaka Baševisa Zingera stāsti jau iestudēti JRT. No 2012. gada repertuārā trīs sezonas bija izrāde “Kabalas noslēpumi”. Šoreiz režisors Alvis Hermanis izvēlējies iestudēt citus šī autora stāstus, kurus vieno vecu un vientuļu Austrumeiropas ebreju likteņi, kuri kara gados atrada patvērumu ASV. Par jauniestudējumu pats režisors saka: “Mīla un nāve - kā parasti ir galvenās tēmas šī ģeniālā rakstnieka stāstos. Izrādi veido divas daļas, divi atsevišķi stāsti, kuros divi aktieri izdzīvo visu to amplitūdu starp komisko un traģisko, kas veido mūsu pavadīto laiku uz šīs zemes.”
Stāstu tulkotājs un vienas no galvenajām lomām atveidotājs Gundars Āboliņš: “Mani visvairāk saista nevis tautība vai izcelsme, bet tas vispārcilvēciskais, kas ir Zingera stāstos un raksturos. Tie ir ar piesātinātiem likteņiem, ar daudziem paradoksāliem un pat neticamiem dzīves līkločiem. Gandrīz vai neticami, bet tomēr īsti. Tur aktierim ir “gaļa”, kurā iekosties. Man prieks, ka beidzot atkal būsim ciešā skatuves partnerībā ar Regīnu Razumu divās skaistās lomās. Iepriekšējā reize bija mūsu studiju laikos.”
Izrādes scenogrāfe un kostīmu māksliniece ir Monika Pormale. Divās nelielās, taču liktenīgi svarīgās lomās izrādē būs arī Marija Linarte.
Septembrī un oktobrī JRT repertuārā deviņas izrādes “Vēlā mīla”, kas šobrīd jau izpārdotas. Biļetes uz novembra izrādēm sāksim tirgot septembra sākumā.

Jaunumi